مزایا و معایب استفاده از ام دی اف

 در کابینت کرج

 

مزایا و معایب استفاده از ام دی اف

کابینت های آشپزخانه ام دی اف (MDF) به آسانی تمیز می شوند و به همین دلیل برای استفاده در آشپزخانه بسیار ایده آل و مناسب می باشند . هنگام خرید کابینت های جدید یا روکاری کابینت های قبلی ، انتخاب های زیادی پیش رویتان قرار دارد . کابینت ام دی اف (MDF)  اغلب گزینه مقرون به صرفه ای می باشد که هم در آشپزخانه و هم در سرویس بهداشتی و حمام کاربرد دارد. ام دی اف (MDF) از تخته های فیبر با دانسیته

متوسط و پوششی از لایه نازکی از وینیل (Thermofoil) ، تشکیل شده است اما می تواند طوری طراحی شود که بافت چوب را تداعی کند . اگر کابینت های ام دی اف (MDF) را برای خانه تان مد نظر دارید، حتماً ،مزایا و معایب استفاده از ام دی اف (شرایط نگهداری)  آن را در نظر بگیرید تا با آگاهی کامل تصمیم بگیرید که آیا انتخاب مناسبی برای طراحی کابینت آشپزخانه و یا حمام تان میباشند یا خیر .

مزایا :

  • هزینه پائین

یکی از برجسته ترین مزایای کابینت آشپزخانه ام دی اف (MDF) قیمت آن می باشد. از آنجاییکه ام دی اف (MDF) از فیبرهای چوبی ، موم، و رزین ساخته شده است ارزانتر از کابینت های تمام چوب، استیل زنگ نزن، و سایر جنس های کابینت هستند. بنابراین اگر می خواهید کابینت های آشپزخانه تان را با هزینه مناسبی نو نوار کنید، کابینت های ام دی اف ، گزینه ایده آلی می باشند.

  • به راحتی تمیز می شوند

از آنجاییکه سطح کابینت های ام دی اف (MDF) از لایه نازکی از وینیل تشکیل شده است، به راحتی تمیز می شوند. بیشتر لکه ها را می توانید با اسفنج یا یک تکه پارچه نرم و آب پاک کنید. برای لکه های مقاوم تر، می توانید به اسفنج تان کمی شوینده خانگی غیر ساینده اضافه کنید. با وجود این، از به کار بردن شوینده های قوی که حاوی مواد نفتی، الکلی یا استون هستند، خودداری کنید. زیرا ممکن است به سطح کابینت آشپزخانه آسیب برسانند. پس از پاک کردن لکه، کابینت را با دستمال کاغذی خشک نمایید تا از آسیب های ناشی از رطوبت جلو گیری شود.

  • بد شکل و دچار انحراف نمی شود

برخلاف کابینت های چوبی، کابینت های ام دی اف (MDF) مستعد تاب برداشتن و انحراف نیستند. درکابینت هایی که تاب بر می دارند،  درب کابینت به خوبی بسته نمی شود، طبقه ها نامتقارن می شوند، و حتی شاید ظاهری غیر جذاب و نامتقارن پیدا کنند. اگر کابینت های چوبی در محیط بسیار مرطوب استفاده شوند، احتمال دارد که این مشکلات پیش بیاید. کابینت های ام دی اف (MDF) جایگزین ایده آلی برای آب و هوا و یا فضای بسیار مرطوب هستند. زیرا دیگر لزومی ندارد که نگران بدشکل شدن یا آسیب ناشی از رطوبت باشید.

 

تنوع رنگ بسیاری دارد

کابینت های ام دی اف به دلیل ساخته شدن از ضایعات چوب رنگ بندی بسیار متنوع و طرح چوب دارد. به این دلیل استفاده متقاضیان هم بیشتر شده است.

 

 معایب :

  • نیاز به مراقبت بیشتر در نگهداری

درحالیکه کابینت های ام دی اف در شرایط عادی از دوام مناسبی برخوردارند، کافیست دچار خراشیدگی یا تورفتگی شود تا تمام کابینت در معرض آسیب بیشتر قرارگیرد. زیرا آسیب پذیرترین بخش آن در معرض دید قرار می گیرد. کابینت های آشپزخانه ام دی اف معمولا قابل تعمیر نیستند، بنابراین بسیار مهم است که حواستان باشد دچار کوچکترین شکاف یا ضربه ای نشوند. با وجود این بعضی از آسیب هامعمولاً اجتناب ناپذیرند و در نتیجه کابینت های ام دی اف در مقایسه با کابینت های چوبی، فلزی و سایر جنس های کابینت در مدت زمان کوتاه تری نیاز به تعویض پیدا می کنند.

  • حساس به حرارت

کابینت های ام دی اف (MDF) بسیار به حرارت و گرما حساس هستند. اگر کابینت های ام دی اف را در مجاورت اجاق گاز قرار دهید، ممکن است حباب، برجستگی و یا پوسته پوسته شدن را در آنها مشاهده کنید. زیرا به سطح وینیل آسیب می رسد. همچنین، کابینت های ام دی اف رنگ شده اگر در مجاورت منبع گرما نصب شوند ممکن است ، کمی رنگ پریده گردد و یا هاله ی زرد نه چندان زیبایی را به خود بگیرد.

در بالا با مزایا و معایب استفاده از ام دی اف اشنا شدیم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
  • vegans
    پاسخ

    مطالبتون خیلی خوبه

یک نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

روش محاسبه قیمت کابینت Call Now Buttonمشاوره رایگان