کابینت زمینی

 در دسته‌بندی نشده

کابینت زمینی

حتما انواع کابینت زمینی را در آشپزخانه مشاهده کرده اید همانطور که از اسم این کابینت‌ مشخص است. این کابینت‌ها به وسیله‌ی پایه، بر روی زمین قرار می‌گیرند. کابینت‌های زمینی علاوه بر قرار گیری بر روی پایه‌ها، باز هم به وسیله‌ی اتصالات به دیوار آشپزخانه متصل هستند تا استحکام بیشتری داشته باشند.
پایه‌ها نقش ریگلاژ کردن و تنظیم کابینت‌ را بر اساس شیب آشپزخانه بر عهده دارند. برای این منظور بعد از قرار دادن کابینت بر روی زمین و نصب آن به دیوار، پایه‌ها را بر اساس شیب آشپزخانه تنظیم میشوند. تا کابینت اصطلاحا لق نزند و کاملا به زمین و دیوار فیکس شود.
بر روی کابینت‌ زمینی پیشخوان یا کانتر قرار می‌گیرد. و به وسیله‌ی پیچ و اتصالات به کابینت متصل می‌شود.

این کابینت‌ها معمولا دو درب دارند و دو طبقه هستند.  شما می‌توانید بر روی هر دو طبقه‌ی آن، انواع ظروف، وسایل آشپزخانه و حتی مواد غذایی مانند حبوبات و بسته‌های خوراکی را قرار دهید و با باز کردن هر دو درب آن، به وسایلی که در کابینت قرار دارد، دسترسی کامل را در اختیار داشته باشید.

کابینت زمینی ثابت و تک درب:

کابینت های زمینی که معمولا در گوشه‌های آشپزخانه قرار می‌گیرند و بنا بر نیاز ممکن است دارای یک درب باشند. و قسمت دیگر آن ثابت بوده و قابلیت باز و بسته شدن را نداشته باشد.
از آنجا که در کابینت  ثابت و تک درب، یکی از درب‌ها ثابت میباشند و تنها یکی از درب‌ها قابلیت باز شدن را دارد، بهتر است لوازمی را در این کابینت‌ها قرار میدهید که کم مصرف باشند و به طور روزانه و هفتگی به آن‌ها نیاز ندارید. مانند وسایل و ظروفی که برای مراسمات خاص از آن‌ها استفاده میکنید

کابینت اوپن:

این کابینت اگر چه از نوع کابینت زمینی میباشد اما فرق کوچکی با آن دارد.
این کابینت ها به دیوار آشپزخانه متصل هستند اما کابینت اوپن به زمین متصل شده و دیوار پشتی آن، اوپن آشپزخانه است.
کابینت اوپن بر اساس نوع و ارتفاع اوپن آشپزخانه ممکن است متفاوت باشد و تعداد طبقات آن هم تابعی از اندازه آن میباشد. در کابینت اوپن هم می‌توانید انواع ظروف و لوازم برقی را قرار دهید و از فضای داخل آن استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

Call Now Buttonمشاوره رایگانکابینت هایگلاس در کرج