کابینت هایگلاس کرج

 در کابینت کرج

کابینت هایگلاس کرج

کابینت هایگلاس کرج چیست؟ مغز کابینت هایگلاس متریالی شبیه به ام دی اف دارد اما روکش ان با ام دی اف متفاوت است. به دلیل وجود کلمه گلاس در اسم این کابینت باور عموم این است که معنی شیشه می دهد اما این اسم به دلیل براقیت روکش کابینت هایگلاس در کرج روی ان گذاشته شده است.
جنس روکش هایگلاس، پلکسی گلاس است که نوعی پلاستیک می باشد. اما در ام دی اف های معمولی جنس روکش ان ملامینه می باشد. عموما یک طرف ورق های گلاس با یک لایه شفاف  پوشش داده می شود و سمت دیگر آن لایه معمولی‌تری دارد.

کابینت هایگلاس و کابینت های گلاس کرج یک نوع کابینت مدرن می باشد. که از ام دی اف و روکش ساخته شده است. ام دی اف مغز ان است و روکش ان از جنس پلی گلاس (نوعی پلاستیک) است. دلیل این شفافیت و براق بودن ان همین روکش پلکسی گلاس می باشد. . به این دلیل است که در تجهیزات دیگری مثل دکوراتیو هم طرفداران زیادی پیدا کرده است. های گلاس به دلیل نمای زیبا و براق همچنین قیمت مناسب نسبت به کارایی که دارد در چند سال اخیر بسیار پرطرفدار بوده است.

کابینت هایگلاس کرج

مزایای کابینت هایگلاس کرج

زیبایی و درخشش روکش

همان طور که گفته شد به دلیل روکش این کابینت که از جنس پلکسی گلاس است زیبایی و براقیت زیبایی دارد . دلیل محبوبیت زیاد کابینت های گلاس کرج بیشتر برای همین درخشندگی و براقیت ان است. به دلیل اینکه سطح ان صاف و صیقلی است و منبع خوبی برای نور می باشد. بازتاب نور جلوه لاکچری خانه می دهد. و به علاوه موجب روشنایی بیشتر آشپزخانه‌ هایی که نور گیر نیستند می شود.

قیمت مناسب

از بهترین مزایای این کابینت کرج قیمت مناسب در کنار زیبایی ان می باشد. هر چند از ام دی اف معمولی گران تر است اما از کابینت های چوبی، روکش چوب و ممبران ارزان تر است. نا گفته نماند که کابینت های هایگلاس دارای ۲ نوع روکش هستند. که یک نوع ان ایرانی و نوع دیگر آن خارجی و ترک است. به همین دلیل نوع ایرانی آن ارزان تر از نوع خارجی می باشد.

 تنوع در طرح و رنگ 

کابینت هایگلاس در رنگ و طرح تنوع بسیاری دارد که بسیار مناسب است. این کابینت ها می توانند با طرح های بی نظیر و متنوع خودشان، همه سلیقه ها را راضی کنند. بیشتر طرح های کابینت هایگلاس مدرن است که امروزه بسیار ترند شده است.

معایب کابینت های گلاس

۱٫ممکن است در جای مرطوب اسیب ببیند.
مغزورق های گلاس از جنس ام دی اف تهیه شده است. به همین دلیل معایبی که کابینت ام دی اف نسبت به رطوبت دارد در هایگلاس هم صدق می کند. البته که مقداری کمتر از ام دی اف نسبت به رطوبت حساس است.

۲٫لکه پذیری
به دلیل این که سطح براقی داردکوچک ترین لک ها را کاملا نشان می دهد.

۳٫ تیزی لبه‌ها
لبه های هایگلاس تیز است که نمی توان این تیزی ر ا از بین برد زیرا ظاهر کابینت دچار اسیب می شود. این مورد در کابینت های ام دی اف هم هت اما در ام دی اف می توان این مشکل را برطرف کرد.

۴٫خط و خش
هایگلاس نسبت به خط و خش حساس است و  برخورد اجسامی که سخت یا تیز باشند کابینت را دچار اسیب می کنند. هر چند به نوع کابینتی که انتخاب می کنید هم بستگی دارد.

روش تشخیص کیفیت کابینت هایگلاس

برای اینکه بتوانید کیفیت کابینت هایگلاس را تشخیص دهید که کابینت انتخابی شما مرغوب است یا خیر یک تست ساده وجود دارد. برای انجام این کار تکه‌ای از ورق های‌ گلاس را بردارد و در برابر نور لامپ بگیرید. هر چه تصویر لامپ در ورق های‌گلاس کمتر موج داشته باشد، کیفیت کابینت شما هم بیشتر است. حال که این موضوع را متوجه شدید می توانید تصمیم بگیرید که کابینت هایگلاس برای شما مناسب است یا خیر.

 

ایده برای زیباتر کردن و جلوه بیشتر کابینت هایگلاس

قرار گرفتن کابینت هایگلاس در مقابل نور آفتاب می تواند موجب زیبایی بیشتر ان شود به دلیل اینکه جنس ان براق است و تابش نور به ان سبب درخشش ان خواهد شد. اگر آشپزخانه‌ شما نورگیره و کابینت‌ها در معرض نور خورشید است می توانید از پرده های نازک استفاده کنید چون تابش نور خورشید باعث جلوه بیشتر کابینت ها می شود. اگر نوع ورق هایگلاس شما مرغوب باشد احتمال رفتن رنگ و روی کابینت ها وجود ندارد. تعویض کردن دستگیره‌های کابینت خودش یه گزینه ویژه محسوب می‌شود و می‌توانیم با یه تغییر کوچیک نتیجه چشمگیری رو داشته باشیم. اگر انتخاب شما کابینت‌های بدون دستگیره باشد همیشه مشکل اثر انگشت روی در کابینت‌ها را دارید.

هزینه کابینت های گلاس

از مهم ترین مزیایی که های کابینت های گلاس دارد ، قیمت مناسب ان می باشد. قیمت کابینت های گلاس فقط کمی بیشتر از قیمت کابینت ام دی اف کرج است و از کابینت هایی مثل  چوب، کابینت ممبران در کرج و روکش چوب قیمت کم تری دارد. یک نکته مهم در مورد کابینت های گلاس این است که این کابینت ها دارای دو نوع ورق هستند! ورق های خارجی یا ترک و ایرانی. که قیمت کابینت های گلاس ترک از کابینت های گلاس ایرانی بیشتر است. اما باز هم گران ترین نوع  کابینت های گلاس قیمتش  نسبت به کابینت آشپزخانه ممبران و روکش چوب کمتر است.

چه عواملی در تغییر زنگ کابینت هایگلاس موثر است؟

در کابینت هایگلاس، تغییر رنگ بیشتر در رنگ های سفید و روشن این کابینت شتیه است. که یکی از دلایل آن ،تابش نور مستقیم به سطح کابینت هایگلاس می باشد که در طولانی مدت رنگ سفید کابینت شما را به زرد رنگ نزدیک می کند. پس برای جلوگیری از تغییر رنگ ان ،برای پنجره آشپزخانه پرده نازک و مناسبی انتخاب کنید.
عامل مهم دیگر تغییر رنگ کابینت هایگلاس ، حرارت می باشد، هنگامی که شما برای تهیه غذا ، از اجاق گاز استفاده می کنید ، ذرات بخار و بوی غذا در فضای آشپزخانه شما پخش می شوند و این ذرات روی کابینت نشسته و باعث تغییر رنگ ان می شود.

چرا کابینت هایگلاس بخریم؟

  • این کابینت امکان تغییر دستگیره ها با سلیقه‌ی شخصی را دارد.
  • داشتن طرح های مختلف ساده و موج دار
  • دیر کثیف شدن و به راحتی تمیز شدن
  • داشتن جلوه ای زیبا و خاص
  • سادگی و زیبایی
  • منبع نور بودن

رنگ بندی کابینت هایگلاس

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه هایگلاس بستگی به به طرح انتخابی شما برای کابینت‌ بستگی دارد و بعضی هم به مد روز توجه می‌کنند. اما نهایتا رنگی رو انتخاب کنید که دوست دارید، چون که شما قراره روزها تو آشپزخانه وقت بذارید پس رنگی مورد علاقه تان را انتخاب کنید که ازش لذت می‌برید. از مزیت های کابینت آشپزخانه هایگلاس این است که رنگ بندی متنوعی دارد، می‌توانید رنگ کابینت‌ها رو سفید یکدست انتخاب کنید یا اگر احساس می‌کنید خیلی بی روح و خنثی می‌شود از ترکیب دو رنگ مثل سفید و مشکی یا کرم و قهوه‌ای استفاده کنید.

رنگ های پرطرفدار کابینت هایگلاس

کابینت های گلاس سفید و عموما رنگ های روشن کابینت هایگلاس از پرطرفدار ترین رنگ ها در میان بی شمار رنگی است که در بازار موجود می باشد.
البته رنگ‌ های تیره هم مثل خاکستری و طوسی در کنار رنگ چوب در گروه پر طرفدارترین رنگ‌ های کابینت اما در سبک مدرن قرار می‌گیرند.
البته هم اکنون شما در کمتر خانه‌ ای می‌بینید که از کابینت تک رنگ استفاده شود. اکثرا سلیقه عموم بیشتر به سمت انتخاب کابینت دو رنگ رفته است.

 چطور باید کیفیت کابینت هایگلاس را تشخیص داد؟

برای اینکه بتوانیم کیفیت کابینت هایگلاس مور دنظر خود را تشخیص دهیم و متوجه شویم مرغوب است یا خیر، می توانید از ان تست بگیرید. برای این کار تکه‌ای از ورق های‌گلاس را برداشته و در مقابل نور افتاب یا لامپ بگیرید. هر چقدر تصویر لامپ یا منبع نورتان در های‌گلاس کمتر موج داشته باشد، کیفیت کابینت های‌گلاس بیشتر است. حال که دانستید چطور می توان کابینت هایگلاس مرغوب را تشخیص داد و با معایب و مزایای آن آشنا شدید می‌توانید تصمیم بگیرید این کابینت آشپزخانه مناسب شما هست یا خیر!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

Call Now Buttonمشاوره رایگانکابینت ارزان کرجکابینت ام دی اف کرج